Yatırım Destekleri Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Meslek Standardı Resmi Gazetede Yayınlandı

“SEVİYE 6 Yatırım Destekleri Danışmanı” Standartları Hakkında Basın Açıklaması

YATIRIM DESTEKLERİ DANIŞMANI (SEVİYE 6)

2018 yılı son çeyreğinde Proje Danışmanları Derneği olarak başladığımız çalışmalara diğer danışmanlık standartları ile benzerlikleri konusunda ilgili meslek gruplarının görüş ve değerlendirmelerini almak üzere 12 Temmuz 2019 tarihinde Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) toplantı salonunda mesleğimiz müzakere edilmiştir.  Toplantı neticesinde MYK ilgili uzmanlar tarafından “Yatırım Destekleri Danışmanı” olarak standardımızın hazırlanması talep edilmiştir. Bu kapsamda başvurumuz öncelikle dijital olarak tamamlanmış akabinde ıslak imzalı başvuru dosyamız 12.12.2019 tarihinde MYK’ya teslim edilmiş 31 Ocak 2020 tarihinde ulusal meslek standardı hazırlama işbirliği protokolü imzalanmıştır. Pandemi nedeniyle uzayan süreçte Nisan 2021 de taslak meslek standardımız tamamlanmış ve aynı ay içinde ilgili 44 kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum kuruluşlarından görüşler toplanmış ve değerlendirilmiştir. Nihayetinde MYK Sektör Komitesine sunulan standardımız 24 Nisan 2022 de MYK Yönetim Kurulu onayı ile 23.05.2022/31844(Mükerrer) tarih ve sayı ile Yatırım Destekleri Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Meslek Standardımız resmi gazetede yayınlanmıştır.

Kadim ülkemizin her metrekaresinde, küçük atölyelerden dev sanayi tesislerine kadar birçok yatırımda emeği olan biz danışmanların, “PROJEDER” çatısı altında birlik ve beraberlik içinde, öncelikle mesleki olarak tanımlanmayı ve tanınmayı, akabinde sosyal ve ticari olarak bütün hatları ile meslek etiğimizin oluşmasına ve nihayetinde bir meslek örgütü olarak içinde ve ilişkili olduğumuz bütün platformlarda temsil edilebilme hedefimize bir adım daha yaklaşmanın gururunu yaşıyoruz. Meslek itibarımızı ve sektörümüzün sertifika ihtiyacını karşılayabilecek bu adımın ülkemiz ve sektörümüz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.

Bu süreçte öncelikle Mesleki Yeterlilik Kurumu başta olmak üzere katkısı olan tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, desteklerini esirgemeyen üyelerimize, derneğimizin yönetim kurullarında görev alan tüm değerli arkadaşlara teşekkür ederiz.

İlgili eki aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Resmi Gazete

PROJE DANIŞMANLARI DERNEĞİ

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu