Başkandan

Sevgili Meslektaşlarım,

Kasım 2015 Antalya’da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun organizasyonu sayesinde bir araya gelen onlarca danışmanın enerji ve sinerjisi ile başlayan örgütlenme sürecimiz “PROJEDER” olarak her geçen gün artan üye ve etkinleşen faaliyetleri ile mesleki bir STK olarak gelişimini sürdürmektedir.

Ülkemizin en ücra noktalarında yatırımcılar adına hizmet ürettiğimiz bütün programların etkinliğinin artırılmasına, hedeflerine ulaşmasına dahası ülkemizin büyümesine katkı sağladığımız halde itibarsızlaştırılan, görmezden gelinen, tanımsız bir sektör olarak öncelikle birbirimize ve mesleğimize saygı duymalıyız. Zararlı ve zavallı egolarımızı uzanamayacağımız yerlere atıp birlik ve beraberlik içinde varlığımız ve haklarımız için çalışmalıyız.  Onurlu ve dik durmalıyız. Mesleğimizi doğru ve dürüst bir şekilde icra etmeliyiz. “PROJEDER” çatısı altında birlik ve beraberlik içinde, öncelikle mesleki olarak tanımlanmayı ve tanınmayı, akabinde sosyal ve ticari olarak bütün hatları ile meslek etiğimizin oluşmasına ve nihayetinde bir meslek örgütü olarak içinde ve ilişkili olduğumuz bütün platformlarda temsil edilmeyi, ilişkili olduğumuz bütün kurumların mevzuatlarında hak ettiğimiz konumu ve itibarı elde edene kadar mücadele etmeliyiz.

Tüzük ve kuruluş sürecinde ve sonrasında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen fedakar arkadaşlarımıza, derneğimize üye olan ve olacak bütün meslektaşlarımıza teşekkür ederim.

Saygılarımla
Osman DEMİRKOL

Başa dön tuşu