2. YK Toplantısı Kütahya’da Gerçekleştirildi

Yönetim kurulumuz 2-3 Ağustos 2018 tarihinde Kütahya’da ikinci toplantısını yapmıştır. 2 Ağustos 2018 Cuma günü, Kütahya’daki üyelerimizle birlikte, önce Kütahya Tarım İl Müdürü Sayın Ender Muhammed GÜMÜŞ ziyaret edilmiştir. Burada derneğimiz ve hedefleri konusunda Müdür beye bilgi verilmiştir. KKYDP projeleri ile ilgili Kütahya özelinde güzel bir fikir alışverişinde bulunulmuş ve Müdür Bey derneğimizin kurulmasından ve ziyaretinden memnuniyetini bildirmiştir.

Daha sonra TKDK Kütahya Koordinatörü sayın Ahmet YAZAR ziyaret edildi. Ziyarette TKDK birim amirleri de hazır bulunmuştur. Ahmet YAZAR; PROJEDER’in kurulmasından dolayı çok memnun olduklarını, çünkü TKDK’nın paydaşlarından olan danışmanları temsilen böyle bir kurumsal yapının var olmasının iletişim ve istişare çalışmalarında çok daha etkili olacağını belirtti. YK’nın ilk toplantısını Kütahya’da yapmasından dolayı da ayrıca memnuniyet duyduklarını ifade etti. PROJEDER’in TKDK ile yapmış olduğu çalıştayın çok güzel bir çalışma olduğunu, bu tarz çalışmalarla hep birlikte daha güzel kaliteli projelerin ortaya çıkacağına inandığını, bu nedenle PROJEDER’in varlığının danışmanlık mesleğine büyük katkı yapacağını ifade etti. Bundan sonraki çalışmalarımızda başarı dileklerini belirtti.

Öğleden sonra ise Zafer Kalkınma Ajansı Genel sekreteri Sayın VEYSİ OĞUZ ziyaret edildi. Ziyarette Kalkınma Ajanslarının yeni yapılanma içindeki geleceği ve misyonu üzerine bilgi veren genel sekreter; danışmanlık mesleğinin akreditasyonu ile çok daha kaliteli projelerin gerçekleşeceğini, bu anlamda PROJEDER’in de önemli bir misyona sahip olacağını belirtti.

Cuma günü akşamda YK toplantısı yapılarak aşağıda verilen kararlar alınmıştır.

Cumartesi günü ise Dernek üyelerimiz ve YK üyeleri sabah kahvaltılı istişare toplantısı yapılarak Gerek Kütahya gerekse diğer bölgelerdeki üyelik çalışmaları ve sektörün yaşadığı sıkıntılar ile ilgili görüş alışverişinde bulunulmuştur. Bu iki günlük çalışmalar süresince, YK’nı karşılayan ve ev sahipliği yapan üyelerimizden Ayşe ALTAY ile Eyüp KAHVECİ’ye ve yeni üyemiz olacak Kadir GÖRENLİ’ye teşekkür ediyoruz.
Yönetim Kurulu Kararları:
1. Yeni Dernek ofisi için uygun bir ofis belirlenmiş olup, bir iki hafta içinde kiralama işleminin netleştirilmesine karar verildi.
2. Danışmanlık El Kitapçığı ile ilgili çalışmaların devam ettiği ve çalışmanın bir sonraki YK toplantısına kadar hazırlanmasına çalışılacağı ilgili arkadaşlar tarafından belirtildi.
3. KOSGEB KOBİ Danışmanı eğitimi için Başkent Üniversitesi ile görüşmeler yapılmış olup, eğitimin tarihinin netleştirilmesi için bu hafta görüşmeler yapılacağı, mümkünse 13-17 Ağustos 2018 tarihinde yapılmasının uygun olduğu belirtildi.
4. Tüzük tadilatına yönelik çalışmaların devam ettiği ve Ağustos ayı içinde YK’ya sunulacağı belirtildi.
5. Dergi çalışmalarına hız verilerek, Ekim ayında Bursa’da yapılacak olan tarım fuarında dağıtımının yapılacak şekilde gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı. Bu çerçevede dergiye sponsorluk desteği sağlayabilecek üyelerimizin de gerekli desteği bekliyoruz.
6. Üyelik aidatları ile ilgili son durumun çıkarılarak üyelere mail yolu ile bildirilecek.
7. Bir sonraki toplantının 13-14-15 Eylül 2018 tarihlerinde YOZGAT ve SİVAS illerinde yapılmasın karar verildi.

 

Daha Fazla Göster
Kapalı